دوشنبه 1 آبان 1396
ن : سیامک

پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش

پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش

براي توضيحات بيشتر و دانلود کليک کنيد

 • پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش
  پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانشدسته: علوم انسانی
  بازدید: 1 بار
  فرمت فایل: ppt
  حجم فایل: 58 کیلوبایت
  تعداد صفحات فایل: 40

  پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش در 40 اسلاید قابل ویرایش همراه با تصاویر و توضیحات کامل

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش در 40 اسلاید قابل ویرایش

  مقدمه

  nامروزه با گسترش سیستم های پایگاهی و حجم بالای داده ها ی ذخیره شده در این سیستم ها ، نیاز به ابزاری است تا بتوان داده های ذخیره شده پردازش کرد و اطلاعات حاصل از این پردازش را در اختیار کاربران قرار داد .

  nبا استفاده ار پرسش های ساده در SQL و ابزارهای گوناگون گزارش گیری معمولی ، می توان اطلاعاتی را در اختیار کاربران قرار داد تا بتوانند به نتیجه گیری در مورد داده ها و روابط منطقی میان آنها بپردازند

  nوقتی که حجم داده ها بالا باشد ، کاربران هر چند زبر دست و با تجربه باشند نمی توانند الگوهای مفید را در میان حجم انبوه داده ها تشخیص دهند و یا اگر قادر به این کار هم با شند ، هزینه عملیات از نظر نیروی انسانی و مادی بسیار بالا است

  از سوی دیگر کاربران معمولا فرضیه ای را مطرح می کنند و سپس بر اساس گزارشات مشاهده شده به اثبات یا رد فرضیه می پردازند ، در حالی که امروزه نیاز به روشهایی است که اصطلاحا به کشف دانش بپردازند یعنی با کمترین دخالت کاربر و به صورت خودکار الگوها و رابطه های منطقی را بیان نمایند .

  nداده کاوی یکی از مهمترین این روشها است که به وسیله آن الگوهای مفید در داده ها با حداقل دخالت کاربران شناخته می شوند و اطلاعاتی را در اختیار کاربران و تحلیل گران قرار می دهند تا براساس آنها تصمیمات مهم و حیاتی در سازمانها اتخاذ شوند .

  مفاهیم پایه در داده کاوی

  nدر داده کاوی معمولا به کشف الگوهای مفید از میان داده ها اشاره می شود . منظور از الگوی مفید ، مدلی در داده ها است که ارتباط میان یک زیر مجموعه از داده ها را توصیف می کند و معتبر ، ساده ، قابل فهم و جدید است .
  ت

  عریف داده کاوی

  nداده کاوی عبارت است از فرایند استخراج اطلاعات معتبر ، از پیش ناشناخته ، قابل فهم و قابل اعتماد از پایگاه داده های بزرگ و استفاده از آن در تصمیم گیری در فعالیت های تجاری مهم.

  nاصطلاح داده کاوی به فرایند نیم خودکار تجزیه و تحلیل پایگاه داده های بزرگ به منظور یافتن الگوهای مفید اطلاق می شود

  nداده کاوی یعنی جستجو در یک پایگاه داده ها برای یافتن الگوهایی میان داده ها

  مراحل فرایند کشف دانش از پایگاه داده ها

  nانبارش داده ها

  nانتخاب داده ها

  nتبدیل داده ها

  nکاوش در داده ها

  nتفسیر نتیجه

  قیمت فایل فقط 5,000 تومان

  خرید

  برچسب ها : پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش , دانلود پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش , تحقیق مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش , مقاله مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش , پاورپوینت مقدمه ای بر داده کاوی و اکتشاف دانش , داده کاوی , اکتشاف دانش